Історія закладу

Первомайська загальноосвітня школа № 4 – одна із перших загальноосвітніх шкіл в нашому місті.

Міська управа клопотала про будівництво на Ольвіополі гімназії. Земство відмовило, так як гімназія вже працювала на Голті. Лише в 1913 році було отримано згоду на будівництво, але це будівництво чоловічої гімназії здійснювалося як народне будівництво. Багато коштів було зібрано серед населення. Люди працювали на будівництві добровільно, в котлован було кинуто золоті та срібні монети для щасливого його завершення. Збудоване приміщення було відведено під чоловічу гімназію з восьмирічним навчання, де навчались хлопчики із заможних сімей Голти, Ольвіополя та Богополя.

В 1925-1926 будівля школи належала профтехшколі, де готували спеціалістів для промисловості. На першому поверсі були розташовані навчальні кімнати, спортивний зал, майстерні, на другому поверсі знаходились жилі приміщення.

В 1928 році школа згоріла, залишились тільки стіни. Будівля була відновлена, і з 1930 по 1934 роки в приміщенні чоловічої гімназії знаходився раднарком.

З 1935 року в цьому приміщенні була розміщена школа № 4, поступово із семирічки вона була перетворена на десятирічку. Це була перша середня школа в місті.

До війни 1941 року середню освіту отримало сім випускників. 71 учень школи № 4 та 4 вчителі полягли на фронтах Великої Вітчизняної війни.

Під час війни в приміщенні школи розмістився німецький військовий шпиталь. Приміщення було зруйноване і пограбоване.

22 березня 1944 року Первомайськ був звільнений від німецько-фашистських загарбників. Почалось мирне життя. Після війни перший рік школа містилася в приватних будівлях по вулиці Київській, а після відбудови перейшла до свого приміщення. Вчителі Моял Іван Іларіонович, Тішков Леонід Семенович, Кузьменко Олександр Кузьмич, Цибульський Борис Петрович пройшли нелегкими фронтовими дорогами, а після війни працювали в школі.

З травня 1970 року на честь 25 річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні в школі відкрито обеліск з іменами загиблих на війні випускників школи та відкрито музей бойової та трудової слави. Обеліск та музей створені на кошти вчителів, учнів школи та жителів мікрорайону.

Школою керували і керують мудрі, талановиті, досвідчені директори:

Дідик Дмитро Корнійович, Ковальчук Іван Макарович, Рибіцька Катерина Лаврентіївна, Сергеєв Василь Сергійович, Остапенко Галина Феліксівна, Пушкарьова Антоніна Михайлівна, Бандалет Ольга Олександрівна

Кожен з них по-своєму особливий, неповторний, унікальний. Всі вони – керівники ЗОШ № 4 – корабля знань і тепла, який впевнено і сьогодні прямує океаном життя до заповітних мрій.

Зараз Первомайська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4 – одна з найбільших і найкращих шкіл міста.

/Files/images/i1.png/Files/images/Почта0222.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 350

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Січень 2019 Наступна
ПВСЧПСН
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031