• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • ЗНО/НМТ
  • Яким буде Національний мультипредметний тест з української мови: завдання, структура, оцінювання

У 2022 році абітурієнти складатимуть спрощений варіант зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) — Національний мультипредметний тест (НМТ) із трьох предметів. Організатори тестування розповіли, яким буде блок з української мови.

Про це повідомляє Український центр оцінювання якості освіти.

Тест міститиме три блоки: з української мови, історії України та математики. Зміст завдань з української мови буде відповідати чинній програмі ЗНО з української мови. Питання стосуватимуться таких тем:

  • «Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія»;
  • «Лексикологія. Фразеологія»;
  • «Будова слова. Словотвір»;
  • «Морфологія»;
  • «Синтаксис»;
  • «Стилістика»;
  • «Розвиток мовлення».

Розділам «Стилістика» та «Розвиток мовлення» буде приділено менше уваги, оскільки через комп'ютерний формат не буде завдань з наданням письмової короткої чи розгорнутої відповідей.

Усього в блоці з української мови буде 20 завдань:

  • 15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох або п’яти варіантів;
  • 5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»).

Також не буде завдань з української літератури.

Як будуть оцінюватись завдання з української мови?

По 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді та по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності. Тобто за блок з української мови можна отримати від 0 до 35 балів.

Результат кожного блоку потім переведуть у шкалу 100-200 балів.

Поділитись:

російські полонені просять «солоденького і сигарет», утримання одного коштує 50-100 грн на добу — Денісова

Українська омбудсменка Людмила Денісова розповіла, як дорого Україні обходиться утримання одного російського полоненого та в яких умовах ті перебувають.

Про це вона розповіла в інтерв'ю LB.

Так, за словами омбудсменки, на утримання одного російського військовополоненого Україна витрачає приблизно 50-100 гривень на добу, «як і на наших звичайних затриманих».

«[Це] небагато. Річ не в коштах, а в тому, щоб полонені у нас були. Ми ж знаємо, що наші люди теж потрапили в полон», — каже Денісова.

Вона розповіла, що в Києві на власні очі бачила 34 російських військовополонених — 24 рядових і 10 офіцерів. Їх розташували у двох камерах — за Женевською конвенцією, офіцери та рядові мають утримуватися окремо.

«Я зайшла до них, відрекомендувалася. Спитала, як їхні справи. Вони відповіли, що дуже хочеться "солоденького й курити", все інше є. "Солоденьке, — кажу їм, — то в російській федерації, а курити тут у нас заборонено"», — розповідає омбудсменка.

Денісова каже, що була вражена, який вигляд мали ці військові. Вони були в гумових чоботах — то їхня форма, «щоб ноги не промокли». Решти форми на них уже не було, додає омбудсменка: «Вони бігли — хто три доби, хто тиждень, — щоб добігти туди, звідки можна повернутися до рф чи Білорусі». За її словами, російські військові виходили в села, бачили український прапор і здавалися.

«Спілкування почали з легенди "про навчання", але вона швидко розсипалася. Один із солдатів розповів страшні речі про ставлення власних командирів до них. Говорить, що коли потрапили в засаду, щось вибухнуло й усі розбіглися. Зібралася разом тільки одна танкова частина. Їхній командир, підполковник, побачив пораненого в ногу солдата і застрелив його зі словами: "Раненых лошадей пристреливают"», — розповідає Денісова.

Вона зазначила, що частина військовополонених перебуває в установах тимчасового тримання, а частина — в інших установах Збройних сил України. Офіс омбудсменки перевіряє ці установи й умови утримання полонених.

Кiлькiсть переглядiв: 324

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Квітень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930