СХВАЛЕНО ЗАТВЕРДЖЕНО

педагогічною радою Первомайської наказом по Первомайській

загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №4 загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №4

Протокол № 3 від 04.05. 2020 Наказ № 128 від 04.05. 2020

Голова педагогічної ради Директор

___________________/О.О. Бандалет/ ___________________/О.О. Бандалет/

м.п. м.п.

ПОЛОЖЕННЯ

про Порядок зарахування

учнів до 1 класу

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Положення про Порядок зарахування дітей до 1 класу для здобуття початкової освіти у Первомайській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №4Первомайської міської ради Миколаївської області розроблено відповідно до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України №367 від 16 квітня 2018 року.

Цей Порядок визначає механізм зарахування дітей до закладу освіти для здобуття початкової освіти за денною формою навчання.

ТЕРМІНИ ПОДАЧІ ЗАЯВ ТА ЗАРАХУВАННЯ

1.Для зарахування дитини в перший клас заяви надаються до 31 травня включно.

2.Для зарахування дитини в перший клас потрібно подати до школи наступні документи:

· заяву батьків та паспорт одного з них;

· копію свідоцтва про народження дитини;

· оригінал медичної довідки дитини;

· документ, що підтверджує місце проживання дитини.

3.Підтвердити місце проживання дитини можна такими документами:

· паспорт громадянина України (тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні) одного з батьків дитини чи законних представників;

· довідка про реєстрацію місця проживання дитини або одного з її батьків чи законних представників;

· довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

· документ, що засвідчує право власності на відповідне житло;

· рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання;

· документ, що засвідчує право користування житлом (договір найму/піднайму/оренди тощо), укладений між фізособами (за умови його реєстрації або нотаріального посвідчення) чи між юридичною і фізичною особами, зокрема щодо користування кімнатою в гуртожитку;

· довідка про проходження служби у військовій частині;

· акт обстеження умов проживання;

· інший офіційний документ, що містить інформацію про місце проживання дитини та/або одного з її батьків чи законних представників.

4.Вимоги до документа про місце проживання дитини

· повинен містити інформацію, яка підтверджує чи посвідчує місце проживання дитини або її батьків (одного з батьків) на території обслуговування відповідного закладу загальної середньої освіти;

· складений, виданий чи посвідчений особою, яка уповноважена на це відповідно до Закону;

· має форму та реквізити, передбачені відповідним нормативно-правовим актом.

ПРАВА БАТЬКІВ

Батьки мають право подати заяву до закладу освіти, на території обслуговування якого вони (їхня дитина) проживають, – зарахування до цієї школи дитині гарантується Законом. Також батьки мають право подати заяву до будь-якого іншого закладу – до нього дитина може бути зарахована на вільні місця, зокрема, за результатами жеребкування.

ТЕРМІНИ ЗАРАХУВАННЯ

Якщо на 31 травня кількість поданих заяв не перевищує кількості місць, то не пізніше 1 червня видається наказ про зарахування усіх дітей. Їх список оприлюднюється виключно в закладі освіти.

ДІЇ ЗАКЛАДУ У РАЗІ НАЯВНОСТІ ВІЛЬНИХ МІСЦЬ

Коли у школі залишаються вільні місця, інформація про них розміщується на інформаційному стенді закладу та його веб-сайті.

ДІЇ ЗАКЛАДУ У РАЗІ ПЕРВИЩЕННЯ КІЛЬКОСТІ ПОДАНИХ ЗАЯВ

МІСЦЬ ВІД НАЯВНИХ МІСЦЬ

Якщо на 31 травня кількість поданих заяв перевищує кількість місць, то до 1 червня зараховуються діти:

· місце проживання яких на території обслуговування школи підтверджене;

· які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами учнів цього закладу освіти;

· які є дітьми працівників цього закладу освіти;

До 15 червня зараховуються всі інші діти за результатами жеребкування. Воно проводиться з 5 до 10 червня та є публічним.

Порядок проведення жеребкування для зарахування дітей до закладу освіти на вільні місця

1. Жеребкування проводиться у період з 5 по 10 червня

2. Жеребкування є заходом публічного характеру, що проводиться за добровільної присутності батьків дітей, які претендують на вільні місця, або уповноваженої ними особи (далі – учасники жеребкування) на засадах випадкової вибірки, прозорості та відкритості. Під час жеребкування мають право бути присутніми представники засобів масової інформації та громадських об’єднань, зареєстрованих в установленому порядку.

3. Жеребкування проводиться за допомогою барабана, скриньки або іншого пристрою, що має бути виготовлений з прозорого матеріалу (далі - пристрій), з використанням однакових за розміром, кольором, вагою, формою та іншими ознаками кульок, карток, аркушів паперу тощо (далі - жеребки). Жеребки виготовляються чи запаковуються у спосіб, що унеможливлює ознайомлення з їх змістом до моменту діставання їх з пристрою. Тип пристрою та жеребків визначається конкурсною комісією до її засідання, на якому відбувається жеребкування.

4. Загальна кількість жеребків має дорівнювати кількості дітей, які претендують на вільні місця. Кількість жеребків, які дають право бути зарахованим на вільне місце, має відповідати кількості таких вільних місць. Інформація про те, які з жеребків дають право бути зарахованим на вільне місце, має бути доведена до відома усіх присутніх учасників жеребкування з обов’язковим відображенням у відповідному протоколі засідання конкурсної комісії.

5. Жеребки до їх поміщення у пристрій демонструються присутнім учасникам жеребкування, які мають право оглянути як жеребки, так і пристрій.

6. Після перемішування жеребків у пристрої кожен учасник жеребкування дістає жеребок з пристрою у порядку розміщення дітей у списку, сформованого в алфавітному порядку, розпаковує його, демонструє та оголошує усім присутнім учасникам жеребкування та членам комісії його зміст. У разі відсутності під час жеребкування одного з батьків дитини або уповноваженої ними особи жеребок замість них дістає з пристрою визначений конкурсною комісією член цієї комісії. Інформація про результат кожного учасника жеребкування відразу фіксується у протоколі засідання конкурсної комісії.

7. Після діставання останнього жеребка головою або одним з членів конкурсної комісії оголошуються результати жеребкування, що фіксуються в протоколі, який підписується усіма членами конкурсної комісії, та є підставою для видання відповідного наказу про зарахування дітей на вільні місця.

8. Учасник жеребкування може звернутися зі скаргою до органу, у сфері управління якого перебуває заклад освіти, протягом двох робочих днів після оголошення результатів жеребкування.

Кiлькiсть переглядiв: 984

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Квітень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930