ЗАТВЕРДЖУЮ:

директор Первомайської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4

_________ О.О.Бандалет

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ШКІЛЬНИЙ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКИХ УЧНІВСЬКИХ ОЛІМПІАД

З БАЗОВИХ ДИСЦИПЛІН

серед учнів 3-4 класів

Первомайської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4

І. Загальні положення

1. Дане положення визначає порядок організації та проведення шкільного етапу всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін серед учнів 3-4-х класів (далі - Олімпіад), їх організаційне, методичне та фінансове забезпечення, порядок участі учнів 3-4 класів у шкільному етапі олімпіад та визначення переможців.

2. Олімпіади серед учнів 3-4-х класів проводяться з метою створення належних умов для раннього виявлення та розвитку обдарованих і здібних до вивчення основ наук дітей молодшого шкільного віку, заохочення та стимулювання їх пізнавальних інтересів, допитливості, інтелектуальної ініціативи й позитивної мотивації до навчання.

3. Основними завданнями Олімпіад є:

стимулювання й розвиток творчого потенціалу учнів початкових класів;

підвищення інтересу в молодших школярів до вивчення навчальних предметів початкової школи;

створення умов для підвищення рівня викладання навчальних предметів початкової школи в закладі на основі особистісно-орієнтованого підходу;

активізація всіх форм позакласної та позашкільної роботи зі здібними та обдарованими учнями молодшого шкільного віку;

формування в молодших школярів досвіду інтелектуальних змагань засобами їх поступового залучення до участі в Олімпіадах вищого рівня;

використання досвіду здобутого в школі.

4. Організаторами Олімпіади є адміністрація школи та шкільне методичне об’єднання учителів початкових класів на чолі з його керівником.

II. Підготовка учнів до участі в Олімпіадах

1. Підготовка учнів до участі в Олімпіадах на рівні закладу здійснюється на уроках, шляхом проведення індивідуальної та групової роботи, упровадження диференціації класних і домашніх завдань, а також у позаурочній, позакласній творчо-пошуковій діяльності молодших школярів.

2. Відбір учнів для підготовки до участі у шкільному етапі олімпіад проводить учитель, використовуючи для цього різні підходи (на вибір учителя): спостереження, співбесіди, проведення класних олімпіад, інтелектуальних конкурсів тощо.

3. До роботи з обдарованими та здібними до вивчення основ наук учнями початкових класів вчитель залучає батьків та по можливості, педагогів позашкільних закладів (у разі, якщо дитина відвідує такий заклад за визначеним напрямом).

III. Порядок проведення шкільного етапу олімпіад

1. Шкільний етап Олімпіад проводиться щороку за раніше складеним і затвердженим директором школи графіком у першій декаді квітня.

2. До участі в Олімпіадах залучаються учні 3-4 класів з предметів:

української мови й літературного читання, іноземної мови, математики, природознавства, курсу « Я у світі». Переможці шкільного етапу беруть участь у ІІ (міському етапі Олімпіад).

2. Для організації та проведення Олімпіад створюється організаційний комітет (далі - оргкомітет), для перевірки виконання завдань та оцінювання результатів – журі, а при необхідності - експертна комісія.

3. Завдання для Олімпіад формує оргкомітет, попередньо розподіливши обов’язки між членами комітету, за предметами, фахівцями яких вони є. Члени оргкомітету при підборі олімпіад них завдань забезпечують науковий рівень змісту завдань та їх нерозголошеність до моменту оприлюднення. Надання підготовлених завдань будь-якій особі, яка не є членом оргкомітету, категорично забороняється. Завдання готуються окремо з кожного предмета.

4. Учасники Олімпіад отримують завдання та дають на них відповідь мовою викладання навчальних предметів у навчальному закладі, в якому навчаються, крім олімпіад із іноземної мови.

5. При виконанні завдань забороняється користуватися довідниками, словниками, електронним обладнанням, засобами комунікації (мобільні телефони тощо).

6. Роботи учнів підлягають обов'язковому шифруванню; забороняється використання будь-яких позначок, що сприяли б дешифровці. Шифрування робіт здійснює голова журі.

7. Переможців Олімпіад визначають в особистій першості.

8. Переможці першого етапу Олімпіад нагороджуються дипломами І, II, III ступенів, відповідне рішення затверджується наказом керівника навчального закладу.

9. Звіти про проведення першого етапу Олімпіад і заявки на участь учнів-переможців у наступному етапі оргкомітет першого етапу надсилає до міського оргкомітету.

IV. Учасники Олімпіад

1. Відбір учнів для участі у шкільному етапі олімпіад проводить учитель, використовуючи для цього різні підходи (на вибір учителя): спостереження, співбесіди, проведення класних олімпіад, інтелектуальних конкурсів тощо, з урахуванням інтелектуальних даних та бажання кожної конкретної дитини.

1. З метою прозорості відбору учитель може провести класний етап, підготувавши завдання і запропонувавши всім бажаючим учням класу їх виконати.

2. Допускається участь в Олімпіадах із декількох предметів однієї або різних освітніх галузей в першому етапі змагань, якщо термін за графіком не збігається.

3. За попередньою заявкою вчителя оргкомітетом мають бути створені відповідні спеціальні умови для дітей із особливими освітніми потребами.

4. У другому (міському) етапі Олімпіад беруть участь учні 3-4-х класів, які стали переможцями першого етапу. Якщо учень, який посів І місце у першому етапі, з поважних причин не може взяти участь у ІІ (міському) етапі, оргкомітет приймає рішення на користь учня, який посів у І (шкільному) етапі ІІ місце.

5. Учасники Олімпіад повинні дотримуватися вимог її проведення, норм і правил безпеки життєдіяльності, виконувати рішення оргкомітету й журі.

6. За своєчасне прибуття учасника до кабінету, в якому проводиться олімпіада, відповідальний вчитель класу, від якого цей учасник.

7. За дотримання норм і правил при проведенні олімпіади відповідальний член журі за наказом по школі.

V. . Журі та експертна комісія Олімпіад

1. Журі формується з фахівців початкової школи. До складу журі входять голова, заступник голови та члени журі. Доручення між членами журі розподіляє голова, а за його відсутності - заступник.

2. До складу журі Олімпіади не можуть входити близькі особи учасника Олімпіади, а також учителі, учні яких беруть участь в Олімпіаді.

3. Голова журі бере участь у формуванні складу журі, забезпечує об’єктивність перевірки та оцінювання робіт учасників Олімпіади, надає науково-методичну допомогу членам журі під час перевірки робіт учасників.

4. Журі перевіряє та оцінює олімпіадні роботи учнів; після завершення змагань проводить консультації для учасників Олімпіади щодо виконання запропонованих завдань; аналізує рівень підготовки учасників змагань, готує подання про нагородження переможців, складає відповідний аналітичний звіт; надає до оргкомітету звіти про результати олімпіади протягом двох наступних днів після проведення Олімпіад.

5. Експертна комісія створюється у разі наявності апеляції з боку батьків або нарікань з боку учителів, чиї діти були учасниками олімпіад. Експертна комісія складається з учителів – фахівців, які мають вищу кваліфікаційну категорію, звання та надає науково-методичну допомогу членам журі під час перевірки робіт учасників; здійснює апеляцію; бере участь у складанні аналітичних і науково-методичних документів за результатами проведених Олімпіад.

V І. Апеляції

1. Батьки (або особи, які їх замінюють) на всіх етапах Олімпіад, в яких дитина брала участь, мають право ознайомитися із завданнями і результатами її роботи.

2. У разі виникнення питань, протягом трьох робочих днів після проведення Олімпіад, мають право подати заяву директору школи з приводу правильності та об’єктивності оцінювання виконаних учнем завдань і одержати усну чи письмову (за вимогою заявника) відповідь.

3. Рішення експертної комісії фіксується в протоколі засідання цієї комісії та надається для ознайомлення заявнику та в оргкомітет.

V ІІ. Нагородження переможців та учасників Олімпіад

1. Переможцями стають учні, які набрали найбільшу сумарну кількість балів, але не менше двох третіх від максимально можливої кількості.

2. Переможці визначаються на спільному засіданні оргкомітету та журі не пізніше п’яти робочих днів після проведення Олімпіад.

3. Переможці Олімпіад нагороджуються дипломами І, II, III ступенів окремо за класами та предметами з орієнтовним розподілом кількості дипломів у співвідношенні 1:2:3.

4. Рішення першого етапу Олімпіад про нагородження переможців та учасників затверджується наказом керівника навчального закладу.

5. У разі втрати диплом не поновлюється й дублікат не видається.

Кiлькiсть переглядiв: 2177

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Квітень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930