СХВАЛЕНО рішенням загальних зборів (конференцією) Протокол № від ЗАТВЕРДЖЕНО рішенням педради Протокол №5 від 25.08.2015

ПРОГРАМА РОЗВИТКУ


Первомайської загальноосвітньої

школи І-ІІІ ступенів № 4

на 2015-2020 роки

ЗМІСТ

І. Вступ

1. Концепція розвитку школи

2. Цільові проекти

ІІ. Ресурсне забезпечення програми:

Проект 1. «Кадри»

Проект 2. «Якісний освітній процес»

Проект 3.«Єдиний інформаційний простір у школі»

Проект 4. «Обдарована дитина»

Проект 5. «Виховуємо гідного громадянина, толерантну особистість»

Проект 6. «Здорова дитина»

Проект 7 «Оновлений навчальний заклад»

Паспорт Програми розвитку

Назва Зміст Програми
Тип програми Програма розвитку
Підстава для розробки Програми - завершення терміну дії перспективного плану роботи школи (2010-2015рр.); - необхідність удосконалення якості освітніх послуг, які надає заклад, вироблення освітньої та наукової стратегії з урахуванням якісних змін у державі.
Нормативно-правова база - Конституція України, Декларація прав дитини, Конвенція ООН про права дитини, Закони України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про охорону праці», «Про пожежну безпеку», КЗпП України; - Укази Президента України від 30.09.2010 № 926/2010 «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні», від 30.09.2010 № 927/2010 «Про заходи щодо розвитку системи виявлення та підтримки обдарованих і талановитих дітей та молоді»; - Постанови Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 № 785 «Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад»; від 13.04.2011 № 561 «Про затвердження Державної цільової соціальної програми підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти на період до 2015 року», від 15.08.2011 № 872 «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах»; - Цільова соціальна програма розвитку освіти м. Первомайська на 2013 – 2017 роки, інші нормативні документи в галузі освіти.
Мета Програми Удосконалення умов для забезпечення в школі сучасної, доступної та якісної системи освіти відповідно до вимог суспільства, запитів особистості й потреб держави; забезпечення ефективного управління розвитком загальноосвітнього закладу.
Завдання Програми · Удосконалення змісту,форм і методів навчально-виховної роботи у школі; · формування психолого-педагогічних підходів до виховання громадянський (духовних, моральних, патріотичних) ідеалів в учнів; · підвищення рівня навчальних досягнень, вихованості, всебічного розвитку учнів; · формування інформаційно – комунікаційної та комунікативної компетентностей учнів; · запровадження освітніх інновацій, інформаційно-комунікаційних педагогічних технологій;. · підвищення педагогічної майстерності, творчого потенціалу педагогів; · досягнення високого рівня соціальної зрілості випускників, необхідної для забезпечення їхньої орієнтації на життєвий успіх; · створення і підтримка сприятливого психологічного клімату у колективі; · розвиток і реалізація творчих можливостей вчителів і учнів у навчально-виховному процесі; · створення практичної моделі випускника школи – всебічно-розвиненої гармонійної особистості; · впровадження здоров’язберігаючої технології в навчально – виховний процес; · створення сприятливих умов для пошуку, підтримки та розвитку обдарованих дітей і молоді. · підтримка дітей і учнівської молоді з особливими потребами; · забезпечення консолідації та взаємодії соціальних і наукових партнерів з метою інтенсифікації розвитку й удосконалення освітнього середовища; · приведення матеріально-технічногої стану школи у відповідність із потребами сучасної освіти.
Термін реалізації Програми 2015-2020 рр.
Розробник програми Адміністрація ЗОШ І-ІІІ ст. № 4; Рада школи. Шкільний парламент.
Учасники програми -Адміністрація; - педагоги; - технічний персонал; - учнівський контингент; - батьківський контингент; - громадськість .
Структура Програми · Вступ. · Концепція розвитку навчального закладу на 2015-2020 рр. · Цільові проекти.
Очікувані результати - Забезпечення умов для здобуття сучасної, доступної та якісної освіти відповідно до вимог суспільства, запитів особистості й потреб держави. - Підвищення рівня професійної компетентності педагогів (психолого-педагогічними знаннями та вміннями, володіння прийомами індивідуалізації навчання та виховання учнів). - Підвищення рівня навчальних досягнень учнів. - Підвищення якості вихованості школярів. - Створення позитивного іміджу школи в соціумі міста, підвищення її конкурентоздатності.
Показники ефективності Програми - Поліпшення якісних показників ДПА, ЗНО, результатів предметних олімпіад, предметних творчих конкурсів. - Зростання позитивного іміджу навчального закладу та конкурентноздатності школи на ринку освітніх послуг. -Збільшення контингенту учнів. - Покращення рейтингових показників серед ЗНЗ міста.
Контроль, корекція та оцінювання Програми Системний моніторинг реалізації розвитку Програми; участь батьків і громадськості в незалежному оцінювання якості надання освітніх послуг навчальним закладом.

І. Вступ

Освіта — найважливіше із земних благ,

якщо вона найвищої якості.

Інакше вона абсолютно даремна.

Дж. Р. Кіплінг

Підготовка Програми розвитку Первомайської загальноосвітньої школи

І-ІІІ ступенів № 4 на 2015-2019 роки зумовлена завершенням терміну дії перспективного плану розвитку школи (2010-2015 роки) та якісним оновленням змісту освіти, який полягає в необхідності привести її у відповідність із європейськими стандартами, потребами сучасного життя, запитами суспільства щодо якісної та доступної освіти. Пріоритетними напрямами розвитку освіти є формування високого рівня всебічної, а особливо інформаційної культури кожного члена суспільства, держави; впровадження сучасних інформаційних технологій у навчально-виховний процес. Сучасне суспільство переходить до постіндустріальної доби, в якій цивілізація стає інформаційною. З тим нагальною залишається здатність особистості формувати міжособистісні стосунки, вступати в комунікацію, володіти різними соціальними ролями. Максимально повному вирішенню цієї проблеми сприяють доцільні методики оптимального удосконалення навчально-виховного процесу у закладі через створення належних сучасних умов і тісну співпрацю педагогів, дітей, батьків. Так у Державному стандарті базової і повної загальної середньої освіти (Постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 р. № 1392) зазначено: «Формування інформаційно-комунікаційної компетенції учнів, зміст якої є інтегративним, відбувається у результаті застосування під час вивчення всіх предметів навчального циклу діяльнісного підходу. Навчальними програмами обов’язково передбачається внесок кожного навчального предмета у формуванні зазначеної компетентності». Одночасно обов’язковою умовою використання сучасних педагогічних технологій, методичних заходів є збереження фізичного та психічного здоров’я учнів, формування позитивного ставлення до здорового способу життя.

Програма визначає основні шляхи розвитку школи. Вона скеровує педагогів до реалізації ціннісних пріоритетів особистості, задоволення освітніх потреб молоді, створення розвивального середовища, у якому б реалізувалася сучасна модель випускника, особистості, що володіє технологіями усного та письмового спілкування різними мовами, у тому числі й комп’ютерного програмування, включаючи спілкування через Інтернет.

Програма розвитку школи спрямована в площину цінностей особистісного розвитку, варіативності й відкритості освітньої системи закладу, зумовлює модернізацію чинників, які впливають на якість навчально-виховного процесу, змісту освіти, форм і методів навчання й виховання, системи контролю й оцінювання, управлінських рішень, взаємовідповідальності всіх учасників навчально-виховного процесу.

Програма є комплексом науково-методичних, навчально-виховних, матеріально-технічних та управлінських проектів із визначенням шляхів їх реалізації. У ній максимально враховані потреби педагогічного, учнівського та батьківського представництва.

Проекти, з яких складається Програма, допоможуть вирішити такі завдання:

- Організація методичної та виховної роботи в школі відповідно до вимог нового Державного стандарту.

- Створення умов виховання та навчання учнів, які забезпечують збереження фізичного та психічного здоров’я дітей.

- Організація роботи з обдарованими дітьми з урахуванням плану роботи

методичного кабінету управління освіти Первомайської міської ради.

- Професійний розвиток педагогічних кадрів.

- Забезпечення, оптимізація та покращення матеріально-технічної бази.

- Комп’ютеризація та інформатизація закладу.

- Моніторингове дослідження всіх структурних ланок школи.

Основними результатами Програми розвитку школи будуть удосконалення й модернізація сучасного освітнього середовища закладу, системні позитивні зміни, підвищення рівня та якості освіти. Програма дає можливість виробити стратегічні та пріоритетні напрями діяльності школи на найближчі роки.

1. Концепція розвитку школи на 2015 – 2020 рр.

І. Загальні положення

Пріоритетним напрямком сучасної освітньої системи України, що підтверджено сучасними державними законами та нормативними документами, є доступ до якісної освіти, до найкращих світових здобутків у освітній галузі.

Новий Державний стандарт початкової освіти, базової і повної загальної середньої освіти орієнтує педагогів на перехід від декларування переваг особистісної моделі до її практичного впровадження. Визначено вимоги до навчальних досягнень учнів, які відповідають змісту і структурі предметних компетентностей (учень знає, розуміє, застосовує, аналізує, виявляє ставлення, оцінює, тощо). Разом із предметною підготовкою за роки здобуття загальної середньої освіти діти мають оволодіти ключовими компетентностями, до яких, згідно з міжнародними домовленостями, віднесено: уміння вчитися, спілкуватися державною, рідною та іноземними мовами; математична і базова компетентності в галузі природознавства і техніки; інформаційно - комунікаційна; соціальна і громадянська; загальнокультурна; підприємницька; здоров’язберігаюча. Державний стандарт ґрунтується на засадах особистісно орієнтованого, компетентнісного та діяльнісного підходів. Діяльнісний підхід спрямований на розвиток умінь і навичок учня, застосування здобутих знань у практичній ситуації, пошук шляхів інтеграції до соціокультурного та природного середовища.

Основна мета діяльності навчального закладу – це безперервний процес підвищення ефективності навчально – виховного процесу з одночасним урахуванням потреб суспільства, потреб особистості учня. Цьому сприяє застосування новітніх досягнень педагогіки та психології, використання інноваційних технологій навчання, комп’ютеризація навчально – виховного процесу.

Навчально – виховний процес навчального закладу спрямований на формування у випускника школи якостей, необхідних для життєвого та професійного визначення:

- Орієнтації у сучасних реаліях і підготовленості до життя у майбутньому.

- Здатність до самовизначення, саморозвитку, самоосвіти.

- Вільне володіння двома іноземними мовами.

- Наявність життєвого досвіду спілкування, роботи в колективі, під керівництвом, самостійно, з літературою.

- Високий рівень освіченості, культури, здатність до творчої праці, професійного розвитку, застосування комунікативних компетенцій, упровадження у своїй діяльності ІКТ.

- Вільне володіння комп’ютером, високий рівень культури користування ІКТ.

- Готовність до вибору професії відповідно до своїх здібностей та можливостей, потреб ринку праці.

- Сформовані трудова та моральна життєва мотивації, активна громадянська і професійна позиції.

Досконале володіння ІКТ та розвинуті комунікативні здібності зумовлюють досягнення життєвого успіху, позитивного соціального іміджу особистості у сучасному суспільстві. Тому розвиток та практичне застосування саме комунікативних та інформаційно – комунікаційних компетенцій учнів в умовах особистісно зорієнтованого і діяльнісного підходів через удосконалення навально-виховного процесу є ключовими положеннями Концепції навчального закладу.

Варто зазначити, що у сучасних умовах міжособистісна комунікація є не лише умовою соціального буття людини, але і найважливішою складовою професійної діяльності фахівця. У цих умовах кваліфікованість та успішність виконання професійних завдань залежить від якості взаємодії з людьми в конкретних соціокультурних та професійних ситуаціях.

Комунікативна компетентність - здатність особистості застосовувати у конкретному виді спілкування знання мови, способи взаємодії з людьми, які оточують її та перебувають на відстані, навички роботи у групі, володіння різними соціальними ролями. Складовими комунікативної компетентності є комунікативні здібності, комунікативні вміння, комунікативні знання.

Комунікативно-особистісний потенціал є інтегруючим компонентом соціального інтелекту як складового потенціалу особистості, що визначається її можливостями у сфері міжособистісної взаємодії, які реалізуються за наявності у людини комунікативних здібностей, умінь та навичок. Під соціальним інтелектом мають на увазі здатність людини розуміти не лише саму себе, а й інших людей, їхні взаємовідносини і прогнозувати міжособистісні події. Комунікативна культура розглядається як сукупність знань, умінь, навичок забезпечення взаємодії людей у конкретній соціокультурній ситуації, сформованість певних здібностей. Комунікативна компетентність є рівнем комунікативної культури, що забезпечує результативність поведінки в певних умовах. А тому одним із пріоритетних завдань сучасної школи є розвиток саме комунікативних компетентностей учнів, у тому числі:

· толерантність;

· висока комунікативність;

· творча активність;

· рефлективність;

· емпативність;

· сенситивність.

Сучасний світ – світ інформаційних технологій, доступ до скарбниць науки нам дарують засоби масових комунікацій: доступ до бібліотечних матеріалів; користування різноманітними навчальними програмами; відвідування величезної кількості закладів, які мають власні акаунти в Інтернеті; участь у оффлайнових та онлайнових семінарах, конкурсах, конференціях, міжрегіональних та міжнародних проектах; дистанційне навчання; створення власних презентацій; віртуальні екскурсії музеями і виставочними залами; можливість інтерактивного спілкування з жителями будь- якого куточка планети; ефективна обробка та збереження інформації та інш. Можливості ІКТ безмежні, тому однією із першочергових задач школи є підготовка учнів до життя та діяльності в умовах інформаційного суспільства, сформувати у них навички самостійного пошуку, оцінювання та систематизації інформації, культури спілкування та безпечного користування Інтернетом.

Разом з тим успішній діяльності сучасного навчального закладу сприяє оновлення самого навчально – виховного процесу та управління закладом.

Актуальність проблеми «Формування всебічно-розвиненої особистості, виховання активного громадянина України шляхом удосконалення навчально-виховного процесу через тісну співпрацю педагогів, дітей, батьків», а також необхідність впровадження інформаційних технологій в управлінську діяльність та освітній процес зумовлена деякими суперечностями:

- між підвищенням вимог до якості професійної діяльності освітян у

галузі учасних надінформаційних технологій і непідготовленістю педагогічних кадрів;

- між існуючими теоретичними передумовами інформатизації освіти

та недостатньою розробленістю науково-методичних і практичних аспектів підвищення кваліфікації педагогів, виходячи із проблеми сучасних інформаційних технологій навчання та інформатизації управління закладом освіти.

Тому в основу Концепції покладено системний підхід, спрямований на розв’язання проблеми удосконалення навчально-виховного процесу різними засобами, в тому числі і створення, розвитку та використання інформаційних та комунікаційних технологій у різноманітних аспектах діяльності ЗОШ І-ІІІ ст.. № 4.

Сучасні вимоги до управлінської діяльності спрямовані на автоматизацію роботи, створення єдиного інформаційно-освітнього простору закладу, оперативний обіг інформації, ефективне використання комп’ютерної та телекомунікаційної техніки, що має на меті досягнення ефективного управління якістю педагогічного процесу.

Створення єдиного інформаційно-освітнього простору ґрунтується на таких принципах як:

- інформаційна й аналітична відкритість, доступність;

- прогнозування;

- гнучкість управління;

- оптимальність функціонування закладу в системі освіти;

- відокремленість функцій управління.

Використання нових освітніх технологій у процесі управління якістю навчально-виховного процесу передбачає реалізацію такого комплексу педагогічних умов:

1) використання психолого - педагогічних закономірностей та принципів в процесі навчання школярів та підвищення кваліфікації педагогів із проблеми оновлення навчально-виховного процесу;

2) мотивування діяльності педагогів щодо використання сучасних технологій в освітньому процесі;

3) наявність єдиного інформаційно-освітнього простору, що динамічно розвивається, в навчальному закладі.

ІІ. Мета та завдання

Мета: створення цілісної системи розвитку загальної, з перевагами до комунікативної та комунікаційної, культури учасників НВП.

На реалізацію визначеної мети спрямовані основні завдання діяльності:

- застосування інноваційних технологій в навчально-виховному процесі та управлінській діяльності закладу;

- створення єдиного інформаційно-освітнього простору закладу з подальшою інтеграцією його в систему відкритої освіти;

- розробка технологій застосування окремих складових осучаснення, в тому числі й інформатизації, управління загальноосвітнім навчальним закладом та механізму створення і користування базами даних;

- забезпечення мультимедійного супроводу навчальних занять на основі використання ресурсів шкільного інформаційно-бібліотечного центру (відео-, медіатека, мережа Інтернет);

- впровадження у навчально – виховний процес новітніх інформаційних технологій навчання;

- введення в практику роботи вчителів методу проектів, як однієї з компетентнісно зорієнтованих технологій навчання та виховання учнів;

- запровадження в навчально – виховний процес здоров’язберігаючих технологій, створення безпечних умов навчання та виховання дітей;

- створення шкільного середовища, що сприятиме прагненню учнів до самопізнання, самоаналізу, саморозвитку.

Основними очікуваними результатами вирішення цих завдань є:

- підвищення педагогічної майстерності, творчого потенціалу педагогів;

- удосконалення змісту, форм і методів навчально-виховної роботи у

школі;

- формування культури спілкування та інформаційної культури

учасників навчально – виховного процесу;

- мотиваційний аспект набуття знань учнями;

- розвиток соціальної та комунікативної активності учнів;

- формування психолого-педагогічних підходів до виховання громадянський (духовних, моральних, патріотичних) ідеалів в учнів;

- підвищитеня рівня навчальних досягнень , вихованості, всебічного розвитку учнів;

- досягнення високого рівня соціальної зрілості випускників, необхідної для забезпечення їхньої орієнтації на життєвий успіх;

- створення і підтримання сприятливого психологічного клімату у колективі;

- забезпечення розвитку і реалізація творчих можливостей вчителів і учнів у навчально-виховному процесі;

- формування у учнів культури збереження і зміцнення свого здоров’я;

- створення безпечного толерантного шкільного середовища;

- формування системи моніторингу освітнього процесу з метою аналізу стану та динаміки розвитку закладу освіти;

- забезпечення доступу педпрацівникам та учням до світових інформаційних ресурсів та технологій;

- створення практичної моделі випускника школи – всебічно-

розвиненої гармонійної особистості.

ІІІ. Зміст діяльності

Загальними засадами визначення нового змісту освіти є гуманізація, диференціація, інтеграція, науковість, широке застосування новітніх інформаційних технологій, педагогіки плюралізму і партнерства.

В основу змісту діяльності школи покладено систему наук, які дозволяють формувати у учнів цілісне сприйняття світу, визначення сфери діяльності відповідно до своїх здібностей і можливостей.

Напрям діяльності з формування всебічно-розвиненої особистості, необхідної сучасному світові, передбачає оновлення навчально-виховного процесу, фахове зростання педагогів, удосконалення умов у закладі для всіх учасників НВП, а також тісна взаємоспівпраця з батьківською та небайдужою до проблем освіти в цілому і закладу зокрема громадськістю.

Невідємною частиною змісту концепції є високий рівень інформатизації усіх учасників НВП. У цьому напрямі діяльності буде здійснюватися розробка механізму складання та використання великих баз даних для створення розгалуженого інформаційного простору школи.

Основний зміст діяльності:

- апробація та розробка рекомендацій щодо впровадження програм для

ефективного управління навчально-виховним процесом;

- задоволення різносторонніх потреб учасників навчально – виховного

процесу, а також визначення прав, обов’язків та відповідальності між учасниками процесу збору, обробки й подання даних на всіх рівнях;

- моніторинг й комплексний аналіз інформації про якість освіти в

навчальному закладі;

- апробація та розробка методик застосування мультимедійних засобів

навчання в процесі вивчення навчальних предметів, розробка методичних рекомендацій щодо створення та використання ресурсів шкільного інформаційно-бібліотечного центру;

- розробка технологій створення медіатек та їх використання для

проведення навчальних, виховних занять;

- поступове впровадження методик використання комп’ютерів для

контролю навчальних досягнень учнів з різних предметів;

- створення, апробація та використання шкільної бази для дослідження

розвитку учнів;

Напрям діяльності з розвитку всебічної компетентності учасників

навчально – виховного процесу передбачає запровадження виховних заходів

та використання у навчальній діяльності інноваційних технологій з метою розвитку наступних складових комунікативної компетентності: · орієнтованість у різноманітних ситуаціях спілкування, яка заснована на знаннях і життєвому досвіді індивіда; · спроможність ефективно взаємодіяти з оточенням завдяки розумінню себе й

інших при ситуативній видозміні психічних станів, міжособистісних відносин і умов соціального середовища; · адекватна орієнтація в собі - власному психологічному потенціалі, потенціалі партнера, у ситуації; · готовність і уміння будувати контакт з людьми; · внутрішні засоби регуляції комунікативних дій; · знання, уміння і навички конструктивного спілкування; · внутрішні ресурси, необхідні для побудови ефективної комунікативної дії у визначеному колі ситуацій міжособистісної взаємодії .

Навчальний заклад працює відповідно до плану роботи. Оосновним документом, що регулює навчальний процес, є робочі навчальні плани, які складаються на основі типових навчальних планів, затверджених Міністерством освіти і науки України.

ІY. Основні шляхи реалізації Концепції

Науково-методичне забезпечення

Робота навчального закладу спрямовується на розробку навчально-методичного забезпечення таких структурних одиниць:

- інформаційно-бібліотечний центр;

- підвищений імідж закладу (шкільний сайт);

- технічне оснащення навчальних кабінетів;

- створення умов для забезпечення формування комуніка­тивної компетентності особистості.

Розробка навчально-методичного забезпечення передбачає вирішення таких питань функціонування: відбір ефективних методик із розвитку емоційного інтелекту учнів, комунікативних здібностей; раціональне використання комп’ютерного класу та створення додаткових загальних аудиторій (приміщень) для проведення виховних заходів.

Діяльність закладу спрямована на :

1. Підвищення кваліфікації педагогів спрямоване на відпрацювання вмінь щодо:

- розробки змісту та методик використання спеціальних програмних продуктів для проведення діагностичного й підсумкового тестування учнів;

- використання прикладних програмних продуктів та електронних підручників в освітньому процесі;

- використання в освітній практиці мультимедійного забезпечення, власних навчальних електронних матеріалів та інформації із мережі Інтернет.

- розвиток життєвих компетентностей через компетентність комунікативну;

- використання інтерактивних технологій навчання та виховання учнів.

2. Програмно – методичне забезпечення навчально – виховного процесу, розробка різнорівневих, диференційованих програм, навчально – методичних посібників для вчителів та учнів.

3. Співпраця школи з навчальними закладами різних рівнів акредитації, державними, громадськими організаціями, громадськими діячами.

4. Висвітлення проблем та напрацювань у фахових виданнях, засобах масової інформації, на методичних порталах, на шкільному та власних сайтах педагогів.

Організація та фахова підтримка

Для якісної роботи школи планується комплекс заходів, який складається з відповідних управлінських дій, системного обслуговування локальної мережі у закладі, супроводження діючих програм, навчання керівних кадрів і педагогічних працівників способам і методам використання комп’ютерної техніки та комунікаційних технологій в процесі управління і навчально-виховному процесі, інші інноваційні методи і форми оновлення та удосконалення діяльності всіх структурних одиниць навчального закладу.

Для досягнення мети необхідно:

- накопичення, апробація та використання програмного забезпечення, технічних засобів, інформаційно-методичних матеріалів, які сприяють впровадженню інноваційних технологій;

- накопичення інформаційно-методичних матеріалів, апробація методик, які сприяють розвитку всебічних компетенцій;

- проведення практичних занять для педагогічних працівників школи, спрямованих на обмін досвідом по впровадженню інновації, обговорення їх раціональності та надання допомоги в оволодінні навичками роботи з комп’ютером та роботи в мережі Інтернет;

- розробка засобів діагностики (таблиць, графіків, діаграм щодо розвитку освіти в школі, тощо);

- формування та постійне оновлення баз даних учнів (загальна та по категоріях);

- створення бази даних бібліотечного фонду школи;

- відслідковування результатів атестації педпрацівників;

- залучення учасників навчально-виховного процесу до участі в Інтернет – конференціях;

- залучення учасників навчально-виховного процесу до участі у міжрегіональних та міжнародних інтернет – проектах.

Матеріально-технічне забезпечення

Організаційно-методичною умовою діяльності навчального закладу є створення відповідних умов для можливостей впровадження інновацій в навчально-виховний процес, в тому числі і наявність комп’ютерного оснащення із відповідною периферією, мережі Internet із швидкісним необмеженим доступом для всіх учасників навчально – виховного процесу та сучасного програмного забезпечення.

Іншими складовими матеріально-технічної бази мають бути: прикладне програмне забезпечення управлінської діяльності керівництва закладу освіти та різних напрямів навчально-виховного процесу; бази даних з напрямів, що апробуються та досліджуються; шкільна мережа; належне соціально-психологічне забезпечення навчально-виховного процесу; приміщення для роботи інформаційно-бібліотечного центру, лекційна зала, аудиторії для проведення тренінгових занять, ігрова кімната та куточки; куточки відпочинку.

ІІ. Цільові проекти

1. Проект «Кадри»

Мета: забезпечення економічних і соціальних гарантій професійної самореалізації педагогічних працівників та утвердження їхнього високого соціального статусу в суспільстві.

Завдання проекту:

ü сприяти оптимізації кадрового забезпечення школи;

ü створити та підтримувати сприятливі та комфортні умови організаційно-педагогічної, методичної роботи;

ü створити атмосферу спільної відповідальності за результати освітньої діяльності з боку всіх учасників навчально-виховного процесу;

ü сприяти формуванню систем психологічної та правової освіти, підвищенню компетентності педагогічних працівників.

Шляхи реалізації проекту

Зміст заходу Термін реалізації Виконавці Забезпечення реалізації проекту
1 За результатами діяльності представляти педпрацівників до нагородження нагородами вищих фахових інстанцій 2015-2020 Адміністрація школи, методична рада, профспілковий комітет
3 Забезпечувати умови для своєчасного підвищення кваліфікації та професійного зростання в міжкурсовий період 2015-2020 Адміністрація школи
4 Забезпечувати умови для участі педагогів у конкурсах професійної майстерності, здійснення дослідно-експериментальної та інноваційної діяльності 2015-2020 Адміністрація школи
5 Здійснювати передплату періодичних та фахових видань 2015-2020 Адміністрація школи
6 Оновити та модернізувати методичний кабінет, забезпечити його сучасною науково-методичною літературою та інформаційно-компютерними ресурсами для оптимізації умов самоосвітньої діяльності педагогічних працівників школи 2015/2016 н.р. Адміністрація школи
7 Забезпечити дієвість методичної служби закладу, її спрямованість на фаховий ріст педагогів. 2015-2020 Адміністрація школи; методична рада; керівники МО
8 Визначити на період до 2020 року потребу в педагогічних працівниках До 01.09.2015 Адміністрація школи
Методичні заходи в рамках реалізації проекту
9 Школа для керівників МО «Роль МО у формуванні професійної компетентності педагога» 2015/2016 н.р. Адміністрація школи
10 Семінар «Імідж сучасного вчителя» 2016/2017 н.р. Адміністрація школи
11 Методична рада «Створення умов для педагогічної творчості вчителів» 2017/2018 н.р. Заступник директора з НВП
12 Круглий стіл «Професійна етика вчителя» 2018/2019 н.р. Шкільний психолог
13 Методична рада «Моніторингова система контролю: формальність чи дієвість?» 2019/2020 н.р. Дмністрація школи

Очікувані результати:

ü створення системи професійно-педагогічної адаптації молодих спеціалістів;

ü стабілізація кадрового складу навчального закладу;

ü підвищення професійного рівня педагогічних працівників;

ü моральне стимулювання професійної діяльності педагогів;

ü підвищення престижу педагогічної професії в суспільстві та утвердження соціального статусу вчителі.

ІІ. Проект «Якісний освітній процес»

Мета: забезпечення рівного доступу до здобуття якісної загальноосвітньої, в тому числі профільної та допрофесійної підготовки учнівської молоді; виявлення та розвиток її професійних інтересів; реалізація ідей неперервної освіти впродовж життя.

Завдання проекту:

ü оновлення змісту навчання та побудова його на концептуальній основі новаторських освітніх технологій;

ü розвиток системи забезпечення якості освітніх послуг;

ü підвищення ефективності управління якістю освіти в школі;

ü підвищення конкурентоздатності школи в соціумі міста;

ü пошук та розробка ефективних методів навчання і виховання учнів, управління навчальним процесом та професійним розвитком педагогів;

ü упровадження нових та модернізованих форм і методів управлінської діяльності;

ü забезпечення рівного і безоплатного доступу старшокласників до профільної та початкової допрофесійної підготовки;

ü забезпечення диференціації, варіативності, багатопрофільності навчання;

ü сприяння поєднанню загальноосвітньої та професійної освіти;

ü налагодження зв’язків загальноосвітнього навчального закладу з вищими та науково-дослідницькими установами;

ü моніторинговий супровід ефективності освітнього процесу;

ü створення сучасної матеріально-технічної бази для організації якісного навчально-виховного процесу.

Пріоритети проекту: формування соціальної, комунікативної, інформаційної, технічної, технологічної компетенцій учнів на допрофільному рівні та створення умов для врахування й розвитку навчально-пізнавальних і професійних інтересів, нахилів, здібностей і потреб учнів школи в процесі їхньої загальноосвітньої підготовки.

Шляхи реалізації проекту

Зміст заходу Термін реалізації Виконавці Примітки
Інформаційно-організаційні заходи
1 Підтримувати теоретично, науково - методично педагогів до інноваційної роботи . Постійно, протягом 2015-2020 років Адміністрація школи
2 Створити картотеку з проблеми «Інноваційні технології навчання» До 01.09.2017 року Бібліотекар; керівники МО
3 Здійснювати інформаційне забезпечення педагогів із питань запровадження освітніх інновацій (ознайомлення педагогічних працівників із науковими процесами, рекомендаціям іншими матеріалами) Постійно, протягом 2015-2020 років Адміністрація школи; керівники МО
4 Розробитти рекомендації щодо впровадження інновацій у практику роботи школи : - рекомендувати педагогам для опрацювання сучасні науково-методичні посібники, монографії, рекомендації конференції; надавати методичну допомогу педагогам в розробці індивідуальної траекторії професійного і особистого розвитку. До 01.09.2016 року та постійно до 25.05.2020 року Адмінісьтрація школи; бібліотекар; керівники МО
5 Залучати педагогів до інноваційної діяльності через участь у: - засіданнях педагогічної ради, круглі столи,семінари тощо; - творчу діяльність педагогів у методичних об'єднаннях; - участь у науково-практичних конференціях; - узагальнення власного досвіду й досвіду своїх колег; - курси підвищення кваліфікації; -самостійна дослідницька, творча робота тощо
6 Продовжити роботу над удосконаленням організаційно-педагогічних та інформаційних умов реалізації профільного навчання Постійно, протягом 2015-2020 років Адміністрація школи
7 Вивчення нормативно-правової бази організації допрофільної підготовки та профільного навчання Щороку у квітні-серпні Адміністрація школи
8 Проводити моніторингове дослідження готовності вчителів до роботи в профільних класах Протягом ІІ семестру кожного року Директор школи; психолог
9 Оснащення предметних кабінетів відповідно до змістовного наповнення компоненту державного стандарту освіти на профільному рівні І етап 2015/2016 н.р. ІІ етап (удосконалення) протягом 2016-2020 Адміністрація школи; вчителі-предметники
10 Вивчати попит учнів 9-х класів щодо впровадження того чи профілю у 10-х класах Щороку у березні Адміністрація школи
11 Розміщувати інформацію з питань змісту й напрямів профілізації школи на веб-сайті закладу 2015-2020 Адміністрація школи
12 Здійснювати моніторинг щодо відстеження ефективності системи профільного навчання Постійно 2015-2020 Адміністрація школи
13 Створювати бібліотечний каталог друкованих видань з профільних предметів Щороку протягом травня-серпня Бібліотекар
14 Забезпечувати комп’ютерну підтримку викладання профільних дисциплін Протягом 2015-2020 Адміністрація школи
15 Проводити аналіз працевлаштування випускників школи з урахуванням обраного профілю з метою корекції профілізації Щороку до 30 грудня Адміністрація школи, кл.керівники
16 Створювати навчально-матеріальну базу забезпечення профільного навчання в школі з урахуванням різних механізмів фінансування Постійно 2015-2020 Адміністрація школи; вчителі-предметники
Психолого-педагогічні заходи
17 Налагодити співпрацю та забезпечити координацію інформаційних та ресурсних потоків між школою та вищими навчальними закладами шляхом участі · у спільних заходах і проектах; · конференціях і семінарах; · рекламних акціях вузів (День відкритих дверей, зустріч з деканами та студентами факультетів різних напрямків) Протягом 2016-2020 Адміністрація школи
18 Участь у міжнародних проектах, спрямованих на вивчення мовного середовища інших країн. Щороку Протягом 2015-2020 років Адміністрація школи
19 Організувати позакласну роботу , направлену на удосконалення життєвих компетенцій . 2015-2020 Адміністраці школи; класні керівники
20 Забезпечити умови для розвитку творчих здібностей учнів, реалізації їхніх природних задатків, нахилів шляхом · включення до варіативної складової навчальних планів спецкурсів та факультативів; · удосконалення навчальних планів спецкурсів та факультативів; · залучення до проектної діяльності (шкільний, межрегіональний, міжнародний рівень) · залучення до участі у предметних конкурсах, олімпіадах, тощо Постійно Адміністрація школи; вчителі-предметники
21 Продовжувати вивчення німецької мови як другої іноземної з 5-го класу 2015-2020 Адміністраці школи
22 Поповнювати бібліотечні фонди навчально-методичною, сучасною довідковою літературою відповідно до профілю навчання Постійно 2015-2020 Адміністраці школи; бібліотекар
23 Забезпечити психолого-педагогічний супровід допрофільної підготовки та профільного навчання Постійно 2015-2020 Соціально-психологічна служба
24 Поповнювати банк науково-методичних матеріалів із профільного навчання Постійно 2015-2020 Бібліотекар
Методичні заходи в рамках реалізації проекту
25 Методична рада «Професійне зростання вчителя у сучасному освітньому просторі» 2015/2016 н.р. Заступник директора з НВП
Методична рада «Моніторинговий супровід ефективності профільного навчання» 2016/2017 н.р. Заступник директора з НВР
26 Нарада при директорові «Сучасні методики на шляху удосконалення профільного навчання в загальноосвітньому закладі» 2016/2017 н.р. Директор школи
27 Організація роботи школи передового досвіду та майстер-класів на основі роботи учителів, що досягли певних успіхів у роботі над проблемою школи, в тому числі і у роботі у профільних класах. 2016/2017 н.р. Соціально-психологічна служба
28 Педрада «Формування компетентностей саморозвитку і самоосвіти школярів в умовах реалізації навчально-виховної роботи школи» Березень 2017 Адміністраія школи.
29 Педрада «Творчою людиною можна народитися, творчості можна і навчитися» (В.Сухомлинський) Березень 2018 Адміністрація школи
30 Нарада при директорові: «Профільне навчання:погляд в майбутнє» 2018/2019 н.р. Директор школи

Очікувані результати:

ü узагальнення основних шляхів, форм, засобів та умов, які забезпечують якісну організацію навчально-виховного процесу;

ü відкритість школи до нововведень в умовах динамічного розвитку освіти:

ü ефективна організація науково – методичних структур колегіального управління (науково – методичні ради, малі педагогічні ради, творчі групи, тощо);

ü запровадження інноваційної діяльності в роботі педагогів, адміністраці школи;

ü удосконалення рівня освітніх послуг;

ü забезпечити розвиток інформаційної взаємодії та інтеграцію загальноосвітнього навчального закладу у світовий інформаційний освітній простір;

ü впровадження нових моделей навчального процесу старшокласників, в тому числі і профільного навчання;

ü підготовка педагогів для реалізації профільного навчання;

ü сприяння оснащенню кабінетів для профільного навчання старшокласників;

ü налагодження конструктивних зв’язків зі школами та вузами;

ü запровадження системного моніторингового спостереження за якістю навчального процесу;

ü підготовка учнів до свідомого вибору майбутньої професії та усвідомлення власної значущості в житті.

Проект 3. «Єдиний інформаційний простір у школі»

Мета проекту: створення єдиного інформаційно-освітнього простору, який включає сукупність технічних, програмних, телекомунікаційних і методичних засобів, що дозволяють застосовувати в освітньому процесі нові інформаційні технології і здійснювати збір, зберігання і обробку даних системи освіти. Єдиний інформаційно-освітній простір здійснює підтримку освітнього процесу і автоматизацію управлінської діяльності, забезпечує підвищення якості освіти і будується на основі розвитку ІКТ компетенцій адміністрації, учителів і учнів.

Основними учасниками і користувачами єдиного інформаційно-освітнього простору мають бути: педагоги, учні, адміністрація школи, батьки

Шляхи реалізації проекту

№ п/п Захід Термін Відповідальні Примітка
1 Проведення комплексної інвентаризації мультимедійного обладнання на предмет оптимального використання. Вересень, жовтень Адміністрація школи
2 Нарощування комп’ютерної мережі у школі, оновлення комп’ютерної бази 2017-2020 Адміністрація школи; Рада школи
3 Розвиток шкільного сайту 2015-2020 Адміністрація школи
4 Створення умов для навчання співробітників школи нових комп'ютерних технологій 2015-2020 Адміністрація школи
5 Залучення батьків до спілкування через ІКТ – технології (сайт школи, блоги вчителів) 2016-2020 Адміністраці школи; батьківський комітет
6 Інформатизація бібліотечної діяльності 2016/2017 Бібліотекар
7 Вивчення передових освітніх технологій 2015-2020 Адміністрація школи; вчителі.
8 Створення внутрішньої бази інформаційних ресурсів 2015/2016 н.р. Адміністрація школи
9 Впровадження навчальних програм з ІКТ - підтримкою 2016/2017 н.р. Адміністрація школи; вчителі; керівники МО.
Оснащення предметних кабінетів інтерактивним устаткуванням 2016-2019 Адміністрація школи; вчителі; батьки
10 Організація та забезпечення інформаційної безпеки закладу 2015-2020 Адміністрація школи
Методичні заходи в рамках реалізації проекту
11 Круглий стіл «Проектна технологія: суть, досвід використання, перспективи». 2016/2017 н.р. Заступник директора з НВП
12 Косультація вчителям «Можливості Інтернету для вчителя та учня. Участь вчителів та учнів у телекомунікаційних проектах» 2015/2016 н.р. Вчитель інформатики
13 Методична рада «Інформаційно-комунікаційні технології. Суть, досвід використання, перспективи» 2015/2016 н.р. Заступник директора з НВР
14 Засідання МО «Використання мультимедійної дошки у навчальній та виховній діяльності» 2017/2018 н.р. Керівники МО
15 Засідання МО «Комп’ютерні технології – один із шляхів підвищення мотивації на уроках» 2018/2019 н.р. Керівники МО
16 Засідання МО «Шляхи впровадження нових технологій. Метод проектів» 2019/2020 н.р. Керівники МО
17 Батьківський лекторій (збори)«Безпека в Інтернеті - контроль» 2019/2020 Адміністрація школи
18 Засідання учнівського парламенту «Рівень сформованості інформаційно-комунікаційної компетентності учнів школи. Ефективність використання Ікт в самоосвітній діяльності учнів» 2016/2017 н.р. Педагог-організатор
19 Методична рада «Єдиний інформаційний простір навчального закладу – запорука ефективного функціонування школи» (Стан сформованості єдиного інформаційного простору школи. Підведення підсумків даного цільового проекту.) 2019/2020 н.р. Заступник директора з НВР

Очікувані результати:

ü створення визначених інформаційних і телекомунікаційних систем для розвитку інформаційної культури педагогів, учнів та батьків;

ü створення комп’ютерної інфраструктури навчального закладу;

ü об’єднання вчителів різних спеціальностей для реалізації Програми розвиту школи;

ü створення загальношкільної матеріально – технічної та науково – методичної бази даних;

ü оновлення наповнюваності шкільного сайту;

ü практичне засвоєння, а в подальшому застосування педагогами та учнями ІКТ в навчально – виховному процесі.

Проект 4 «Обдарована дитина»

Мета: створення оптимальних умов для виявлення, розвитку і реалізації потенційних можливостей обдарованих дітей у всіх напрямках: інтелектуального, творчого, спортивного, естетичного.

Завдання проекту:

ü сформувати банк даних із різноманітних напрямків роботи з обдарованими дітьми;

ü сформувати інформаційний банк даних про обдарованих і талановитих учнів за напрямками;

ü створити систему виявлення та розвитку обдарованих і талановитих дітей;

ü створити умови для їх самореалізації через надання якісних освітніх послуг, особистісно-орієнтоване навчання і виховання, доступ до сучасних і традиційних інформаційних ресурсів.

Шляхи реалізації проекту

Зміст заходу Термін реалізації Виконавці Примітка
Організаційно-педагогічні заходи
1 Створити та систематично поповнювати шкільний інформаційний банк даних про: · інтелектуально обдарованих дітей; · творчо обдарованих дітей; · спортивно обдарованих дітей; · технічно обдарованих дітей. До 01.10 кожного року Заступник директора з НВР; класні керівники
2 Висвітлювати інформацію про обдарованих дітей на шкільному сайті відповідно до розробленої форми Постійно протягом 2015-2020 Заступник директора з НВР; класні керівники
3 Поновлювати дошку пошани з метою морального заохочення творчо обдарованих учнів. До 01.10 кожного року Заступник директора з НВР
4 Здійснювати інформаційно-педагогічний супровід обдарованих дітей з метою надання консультацій щодо створення особистих порт фоліо в рамках · круглого столу «Портфоліо учня – крок до успіху» · педагогічних консультацій До 15.12 кожного року систематично Педагог-організатор; класні керівники
5 Забезпечувати умови для систематичного підвищення майстерності вчителів, які працюють з обдарованими дітьми шляхом участі в семінарах і практикумах, в тому числі і за межами школи. 2015-2020 Адміністрація школи
6 Поновлювати методичними рекомендаціями науково-методичну базу даних з формування психолого-фізіологічної стійкості, профілактики стресів, розумових, емоційних перевантажень учнів До 15.09 кожного року Психолог
7 Здійснювати особистісно орієнтований підхід до учнів шляхом впровадження нових технологій навчання та виховання. 2015-2020 Вчителі, класні керівники
8 Проводити щорічний проект «Твій зірковий час» Щороку у квітні протягом 2015-2020 Адміністрація школи
9 Здійснення педагогічного відбору методик педагогічних технологій, особистісно розвивальних методик з предметів, що відповідають формам і завданням навчання обдарованих дітей. Поповнювати методичну Скарбничку «Сучасні форми, методи і прийоми роботи з обдарованими дітьми» 2015-2020 Постійно Керівники МО; вчителі
10 Здійснювати моніторинг стану здоров’я обдарованих дітей 2015-2020 (двічі на рік) Медична сестра
11 Пропагувати кращі авторські розробки дидактичного, психолого-педагогічного забезпечення навчально-виховного процесу · на засіданнях МО; · під час участі в міських семінарах, семінарах-практикумах, засіданнях творчих груп. 2015-2020 Керівники МО; вчителі
Соціально-психологічне забезпечення проекту
12 Розробка та апробація системи ранньої поетапної діагностики та своєчасного виявлення талановитих дітей 2015-2020 Соціально-психологічна служба
13 Здійснювати психологічний моніторинг з метою виявлення та супроводу обдарованих і талановитих учнів 2015-2020 Психолог
14 Організувати та забезпечити роботу постійно діючого консультпункту для вчителів, які працюють з обдарованими дітьми, спрямованого на підвищення рівня їхньої психолого-педагогічної підготовки 2015-2020 Психолог
15 Проведення психологічних обстежень особистісних особливостей обдарованих дітей (за методиками ПДО, Леонгарда, Шмішека, Кетелла). Щороку до 01.12 Протягом 2015-2020 Соціально-психологічна служба
16 Впровадження в роботу рекомендацій з профілактики емоційних та розумових перевантажень, запобігання стресів обдарованих дітей 2015-2020 Постійно Соціально-психологічна служба
17 Удосконалення алгоритмів, пам’яток для обдарованих дітей, способів проведення самостійної науково-практичної діяльності. 2015-2020 Заступник директора з НВР; психолог
18 Залучення учнів до соціологічних досліджень як форми наукової роботи учнів 2015-2020 Постійно Соціально-психологічна служба
19 Організувати консультування батьків щодо роботи з обдарованими дітьми 2015-2020 Постійно Соціально-психологічна служба
20 Підвищувати рівень мотивації учнів школи як основи успішного навчання 2015-2020 Постійно Психолог, вчителі
Педагогічний супровід проекту
21 Удосконалення системи заходів по ефективній підготовці учнів до участі у різних етапах олімпіад з базових дисциплін 2015-2020 Постійно Вчителі
22 Організація і проведення шкільних предметних олімпіад Жовтень-грудень кожного року Адміністрація школи; керівники МО
23 Якісна підготовка учнів до участі в ІІ, ІІІ, ІV етапах предметних олімпіад Постійно протягом року Керівники МО; вчителі
24 Сприяння участі обдарованих учнів у роботі МАН з різних напрямків 2015-2020 Заступник директора з НВР; вчителі
25 Організовувати участь учнів в міжнародних інтерактивних предметних конкурсах (природночо- математичного циклу („Колосок”, „Кенгуру”, «Левеня» та інші), філологічного циклу («Галлус», «Грінвіч», «Орлятко», «Русский медвежонок» та інші) та з інших циклів. 2015-2020 Керівники МО; вчителі-предметники
26 На сторінках шкільного сайту систематично наповнювати рубрику «Вісті з олімпіад» за результатами участі учнів у різних етапах предметних олімпіад. 2015-2020 Заступник директора з НВР; керівники МО
27 Продовжити та удосконалювати роботу спецкурсів, факультативів, гуртків, направлених на розвиток творчості обдарованих дітей 2015-2020 Адміністрація школи; вчителі, керівники гуртків
28 Продовжити співпрацю з позашкільними навчальними закладами у частині діяльності на базі школи гуртків різних напрямків. 2015-2020 Адміністрація школи
29 Організувати на базі закладу роботу гуртків, направлених на розвиток творчості естетично обдарованих дітей (за рахунок платних послуг) · вокального; · хореографічного До 1.10.2015 Адміністрація школи
30 Проводити творчі звіти учасників гуртків наприкінці кожного року на відкритих засіданнях шкільного парламету Травень кожного року Педагог-організатор
31 Демонструвати таланти дітей під час проведення Днів відкритих дверей (виставки робіт). 2015-2020 Керівники гуртків
32 Залучення обдарованих учнів до проведення екскурсій, тематичних уроків у шкільному музеї 2015-2020 Вчителі історії
33 Залучення учнів до міжнародних, всеукраїнських дослідницьких проектів (у тому числі комунікаційних 2015-2020 Постійно Вчитель інформатики; вчителі-предметники
34 Організовувати зустрічі з видатними особистостями регіону (науковці, письменники, поети, художники) 2015-2020 (1-2 рази на рік) Заступник директора з НВР; педагог-організатор; класні керівники
35 Організовувати творчі звіти вчителів, що працюють з обдарованими дітьми 2015-2020 (в рамках атестації педагогічних працівників) Адміністрація школи; керівники МО
36 Започаткувати ведення інформаційно-аналітичного документа: «Моніторинг результативності роботи методичних обєднань (предметних кафедр) з обдарованими учнями» 2015-2020 (травень кожного року) Заступник директора з НВР; керівники МО
37 Сприяти міжнародним, міжрегіональним, регіональним зв’язкам з організаторами пошуку, навчання і виховання обдарованих дітей 2015-2020 Постійно Адміністрація школи
Методичні заходи в рамках реалізації проекту
38 «Педагогічна рада: Взаємодія школи, сім’ї, громадськості, як фактор успішного впливу на всебічний розвиток дитини, підвищення педагогічної культури батьків. Лютий 2016 року Адміністроація школи
39 Методичні консультації « Формування компетентності самовдосконалення шляхом самоосвітньої діяльності школярів»; Березень 2016 року Адміністрація школи
40 Засідання МО «Результативність роботи вчителів з обдарованими дітьми» 2016/2017 н.р; 2019/2020 н.р. Керівники МО
41 Нарада при директорові «Робота з обдарованими: проблеми і перспективи» 2015/2016 н.р; 2018/2019 н.р. Адміністрація школи
42 Семінар для представників шкільного парламенту «Шляхи підвищення рівня мотивації саморозвитку учнів школи як основа успішного навчання» 2015/2016 Психолог; педагог-організатор
42 Методична рада «Роль наставника у творчому зростанні учня» 2016/2017 Заступник директора з НВР.

Очікувані результати:

ü формування банку даних із різноманітних напрямків роботи з обдарованими дітьми;

ü формування шкільного інформаційного банку даних про обдарованих і талановитих учнів за напрямками;

ü створення системи виявлення та розвитку обдарованих і талановитих дітей;

ü створення умов для їх самореалізації через надання якісних освітніх послуг, особистісно-орієнтоване навчання і виховання, доступ до сучасних і традиційних інформаційних ресурсів.

Проект 5 «Виховуємо гідного громадянина, толерантну особистість»

Мета: розвиток особистості дитини, формування її інтелектуального та морального потенціалу; формування особистості патріота України, гідного громадянина, який усвідомлює свою приналежність до сучасної Європейської цивілізації;

Завдання проекту:

ü скоординувати зусилля педагогічної, батьківської громадськості для

попередження протиправних дій та вчинків серед учнівської молоді;

ü організувати профілактичну роботу на основі глибокого вивчення причин і умов, які сприяють скоєнню учнями правопорушень;

ü забезпечити організацію змістовного дозвілля й відпочинку;

ü поліпшити роботу психологічної служби, головну увагу приділити соціально-психолого-педагогічній допомозі учням та їхнім батькам, захисту прав та інтересів неповнолітніх;

ü налагодити правову пропаганду й освіту через наочну агітацію та шкільну газету;

ü сприяти розвитку життєвих компетентностей учасників навчально-виховного процесу

Шляхи реалізації проекту

Зміст заходу Термін виконання Виконавці Примітка
1 Ознайомити на засіданні МО вчителів школи із завданням розвитку життєвих компетенцій учнів в умовах особистісно зорієнтованого і діяльнісного підходів у виховній роботі 2015/2016 н.р. Керівники МО
2 Розглянути на нарді при директорові стан роботи з профілактики правопорушень в учнівському середовищі Щороку протягом 2015-2020 Адміністра- ція школи, соціально- психологіч-на служба
3 Вивчати стан та поширеність дитячої бездоглядності та безпритульності 2015-2020 постійно. Соціальний педагог
4 Засідання МО «Запровадження в навчально – виховний процес здоров’язберігаючих технологій, створення безпечних умов навчання та виховання дітей» 2017/2018 н.р. Керівники МО
5 Продовжити практику тематичних уроків, виховних запходів з вивчення Конституції України 2015-2020 постійно. Вчителі історії, права; класні керівники
6 Аналіз результатів педагогічного процесу з метою виявлення загальних та окремих проблем у виховній роботі Квітень-травень щороку протягом 2015-2020 Заступник директора з НВР; класні керівники
7 Взаємовідвідування уроків, виховних заходів із метою запозичення кращого досвіду реалізації проблеми, з наступним аналізом на засіданні МО класних керівників 2015/2016 н.р. 2017/2018 н.р. 2019/2020 н.р. Класні керівники
8 Сприяти участі шкільних команд у конкурсах творчості (дружин юних пожежників, юних інспекторів руху, дитячої творчості та інших), які пріоритетно спрямовані на виховання гідності і патріотизму. 2015-2020. Адміністра-ція школи; соціальний педагог; педагог-органгізатор
9 Розробити заходи щодо профі-лактики дитячої бездоглядності та безпритульності, правової та психологічної підтримки дітей та підлітків, які потрапили в складні соціальні умови 2015/2016 н.р. Адміністра-ція школи; соціальний педагог
10 Сформувати банк розробок ви-ховних заходів із правознавства, з проблем профілактики злочин-ності, наркоманії, алкоголізму серед дітей та підлітків, із питань за­побігання транспортного травматизму серед дітей та пожежної безпеки 2015-2017 Соціальний педагог
11 Забезпечити дієвість ради профілактики: співбесіди з підлітками з метою профілактики правопорушень та навчання правильної поведінки в кризових ситуаціях 2015-2020 Адміністрація школи; соціально-психо-логічна служба
12 Проводити моніторинги щодо рівня обізнаності дітей з пи­тань негативного впливу на життя й здоров'я алко­голю, тютюну, наркотиків тощо (анкетування, опитування, діагностика) 2015-2020 Соціально-психо­логічна служба
13 Залучати учнів школи до активного громадсь­кого життя й запобігання антисоціальній поведінці (Участь у всеукраїнських акціях «Життя без тютюнопаління», «Анти-наркотик», «Тверезість» та інші) 2015-2020. Соціально-психо­логічна служба
14 Проводити рейди з питань запобігання негативним проявам у мо­лодіжному середовищі 2015-2020. Соціально-психо­логічна служба
15 Внести до плану виховних заходів заходи, спрямовані на розвиток життєвих компетенцій, направлених на усвідомлення учнями власної значущості в соціумі. 2015-2020. Класні керівники
16 Батьківські збори «Формування культури спілкування,безпечного толерантного середовища та інформаційної культури учасників навчально-виховного процесу» 2017/2018 н.р.. Адміністрація школи
17 Переглянути й допов­нити Пра-вила вну­трішнього розпорядку з метою максимального гаранту-вання безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу 2015/2016 н.р.. Адміністра-ція школи; голова ПК
18 Продовжити практику проведення тижнів, декад, місячників безпеки життєдіяльності, охорони праці. 2015-2020 Адміністрація школи
19 Забезпечити тісну співпрацю із ССД, відділом дитячої кримінальної міліції у частині профілактики дитячої злочинності та профілактичної роботи. 2015-2020 Адміністрація школи
20 Активізувати діяльність педаго-гічного колективу з органами учнівсь­кого та батьківського са-моврядування з фор­мування в дітей і молоді духовності, моральної культури, толерантності, уміння жити в грома­дянському суспільстві; спланувати відповідні заходи та забезпечити їх виконання. 2015-2020 Адміні­страція, соціально-психо­логічна служба; класні керівники
21 Забезпечити розвиток гурткової роботи, органі­зованого дозвілля шляхом максимального залуче-ння педагогів та батьківської громадськості; сприяти участі кожного педа­гогічного праців-ника у виховній, гуртковій та позанавчальній роботі 2015-2020 Адмінстра-ція; класні керівники
22 Оформити та забезпечити дієвість стенду «Куди звернутись у разі потреби? До 01.09.2017 Соціальний педагог
23 Проводити просвітницькі заходи із питань профілактики насильс-тва, жорстокості та впливу су-часних телекомунікаційних те-хнологій на психіку дітей, орга-нізації дієвої антитютюнової, антиалкогольної та антинарко-тичної пропаганди, тактики по-ведінки з учнями, які підозрю-ються у вжи­ванні алкогольних, наркотичних та психо­тропних речовин. 2015-2020. Адміністра-ція, соціально-психологіч-на служба
24 Забезпечити співпрацю школи з громадськими організаціями, діяльність яких сприяє вихованню гідності у школярів: радою ветеранів, спілкою афганців та іншими. 2015-2020 Адміністрація школи; класні керівники
25 Продовжити впрова­дження в практику роботи школи комп-лексних заходів щодо форму-вання в учнів навичок здо­рового способу життя 2015-2020 Соціально-психо­логічна служба, вчителі школи
26 Продовжити зустрічі дітей та підлітків із представниками міліції, інспекторами служби у справах неповнолітніх 2015-2020. Соціальний педагог
27 Сприяти співпраці з КЗ «Первомайський ЦПМСП» у частині медичного огляду та виявленні дітей і підлітків, схильних до вживання алкоголю та наркотичних речовин 2015-2020 Адміністрація школи; медична сестра
28 Із метою превентивного вихо-вання школярів сприяти використанню в просвітницькій роботі наочності, навчальних відеофільмів,які сприяють здоровому способу життя 2015-2020 Постійно Заступник директора з НВР, соціально-психо­логічна служба
29 Оформити в бібліотеці постійно діючу виставку літератури про шкідливість нар-котичних засобів, психотропних речовин та алкоголю 2015/2016 н.р. Бібліотекар
30 Продовжити роботу над самоосвітою з метою підвищення психологічної і професійної компетентностей, опанування інноваційними методами й технологіями надання психологічних послуг. 2015-2020 Соціально-психо­логічна служба, вчителі школи
31 Аналіз результатів роботи над проектом 2019/2020 н.р. Класні керівники

Очікувані результати:

ü створення системи виховної та профілактичної роботи в школі;

ü усвідомлення дітьми негативного впливу на організм шкідливих речовин;

ü організація змістовного дозвілля та відпочинку учнів;

ü допомога учням і їхнім батькам у захисті своїх прав та інтересів;

ü навчання дітей знаходити вихід із кризових ситуацій та захищати себе від усіх видів насильства;

ü профілактика правопорушень і злочинності серед молоді;

ü набуття досвіду життєвих компетенцій учасників навчально-виховного процесу;

ü створення безпечного толерантного середовища;

ü виховання соціально активної та комунікативної особистості з високим рівнем духовності і моралі.

Проект 6 «Здорова дитина»

Мета: збереження та зміцнення стану здоров’я учасників навчально-виховного процесу.

Завдання проекту:

ü об'єднання зусиль педагогічних працівників, медичної сестри, батьків для реалізації права дітей і підлітків на збереження та зміцнення фізичного і психічного здоров'я, що дозволить зробити процес формування здорового способу життя безперервним;

ü навчання дітей правилам, нормам безпечної поведінки, виживання в умовах навколишнього природного середовища, створеного цивілізованим суспільством;

ü залучення школярів до корисної екологічної та фізкультурно-оздоровчої роботи;

ü проведення медичного, педагогічного та соціально-психологічного моніторингу, що сприятиме своєчасній оцінці ефективності реалізації проекту;

ü посилення просвітницької та профілактичної роботи у закладі;

ü залучення до масового спорту школярів, представників батьківської громади;

ü оновлення матеріально-технічної бази харчоблоку, спортивних залів та майданчиків.

ü

Шляхи реалізації проекту

№ п/п Захід Термін виконання Відповідальні Примітка
Здійснювати моніторинг стану здоров’я учнів за результатами щорічних профілактичних медоглядів Щороку у вересні 2015-2020 Медична сестра
Проводити дослідження на виявлення ставлення підлітків до вживання алкоголю, наркотиків, тютюну Щороку у листопаді 2015-2020 Соціальний педагог; класні керівники
Продовжувати вживати заходів щодо формування у школярів орієнтації на здоровий спосіб життя та захист психічного здоров’я; профілактики алкоголізму, наркоманії, ВІЛ-інфекції, злочинності, а також щодо запобігання насильству над дітьми. 2015-2020 Соціально-психологічна служба; класні керівники
Залучати представників служб охорони здоров’я, ДАІ,правоохоронних органів, прокуратури, медичних установ, громадських організацій до проведення профілактичних заходів, спрямованих на протидію торгівлі людьми, жорстокому поводженню з дітьми, попередженню вживання психоактивних, наркотичних речовин, ранніх статевих стосунків та пов’язаних з цим асоціальних явищ і небезпечних хвороб у молодіжному середовищі (туберкульоз, ВІЛ/СНІД тощо) 2016/2017 н.р. Адміністрація школи
Сприяти участі класних колективів у щорічних конкурсах, присвячених Всесвітньому дню здоров'я, Дню порозуміння із ВІЛ-інфікованими тощо 2015-2020 Адміністрація школи; класні керівники
Доукомплектувати необхідним обладнанням та лікарськими засобами шкільний медичний кабінет 2015-2018 Адміністрація школи; медична сестра
Привести у відповідність до інструктивних вимог соціально-психологічне середовище (кабінети соціального педагога і психолога) для належного соціально-психологічного супроводу навчально-виховного процесу До 01.09.2018 Адміністрація школи; соціально-психологічна служба
Розширити мережу гуртків та секцій з олімпійських видів спорту До 01.09.2017 Адміністрація школи
Здійснювати моніторингові спостереження з питань мотивованого ставлення школярів щодо свого здоров’я та здоров’я оточуючих, екологічної безпеки здоров’я дітей. 2015-2020 Класні керівники
Налагодити тісну співпрацю із ДЮСШ з метою реалізації різхних спортивно-оздоровчих програм, спрямованих на покращення самопочуття та фізичного здоров'я дітей та підлітків. 2015-2020 Адміністрація школи

Очікувані результати:

ü Зменшення кількості захворювань у дітей та підлітків шкільного віку;

ü зменшення кількості підлітків, схильних до вживання алкоголю, наркотиків тютюнопаління;

ü збільшення кількості дітей, залучених до масового спорту, забезпечення фізіологічної норми тижневої рухової активності школярів;

ü розширення в освітньому середовищі спектру профілактичних заходів щодо виховання у школярів культури здорового способу життя;

ü запровадження системи заходів, спрямованих на встановлення продуктивності взаємодії педагогів та психологічної служби;

ü об’єднання зусиль органів місцевого самоврядування, фахівців у сфері соціального захисту, охорони здоров’я, культури та спорту, центрів по роботі з сім’ями та молоддю, працівників органів внутрішніх справ, недержавних громадських, релігійних організацій щодо виховання в дітей відповідального ставлення до власного здоров’я та здоров’я оточуючих;

ü вибір молоддю здорового способу життя у шкільні роки та дотримання його протягом усього життя;

ü піднесення якісних показників фізичної підготовки дітей та підлітків.

ü покращиться матеріально-технічна база харчоблоку, спортивних залів та майданчиків.

4.Проект 7 «Оновлений навчальний залад»

Мета: створення у закладі належних умов для навчання і виховання дітей відповідно до сучасних санітарно-гігієнічних та технічних вимог

Завдання проекту:

створення у закладі належних умов для навчання і виховання дітей відповідно до сучасних санітарно-гігієнічних та технічних вимог через:

· утримання в належному стані і вигляді системи опалення, водопостачання та водовідведення, електричної мережі тощо;

· заміну фізично зношеного та морально застарілого обладнання, оснащення та інвентарю;

· використання енергоощадного обладнання та впровадження енергозберігаючих технологій;

· часткову заміну і оновлення шкільних меблів;

· поповнення наочно-дидактичного матеріалу.

Навчальні роки
№ п/п Зміст роботи 2015/ 2016 2016/ 2017 2017/ 2018 2018/ 2019 2019/ 2020
Капітальний ремонт: системи опалення актової зали + +
Косметичний ремонт навчальних кабінетів + + + + +
Протипожежна обробка деревяних конструкцій +
Заміна вікон: майстерні навчальних кабінетів холу (коридору) школи (12) + + +
Заміна дверей: запасного входу входу до майстерні + +
Встановлення вогнестійких дверей в приміщенні щитової та люків виходу на горище +
Заміна ділянок системи освітлення + + + + +
Заміна автоматичних вимикачів + + + + +
Облаштування школи системою пожежної сигналізації +
Оновлення навчального середовища: виготовлення стендів часткова заміна шкільних меблів + + + + + + +
Озеленення навчальних кабінетів + +
Облаштування шкільного музею: заміна вікон, дверей (2) поточний ремонт оновлення експозицій + + +
Облаштування харчоблоку: косметичний ремонт (стіни, стеля, підлога) ремонт їдальні косметичний ремонт кухні, складських приміщень (стіни, стеля) часткова заміна посуду часткова заміна, ремонт технологічного обладнання + + + + + + + + + + + + + + + + + + +
Забезпечення протипожежної безпекти: перезарядка вогнегасників придбання вогнегасників + + + + + +
Технічні засоби навчання (мультимедійні дошки, комп’ютери, телевізори і т.п.) для навчальних кабінетів + + + + +
Поповнення спортивної бази спортивним інвентарем + + + + +
Блогоустрій шкільного подвір’я: + + + + +
Поновлення бібліотечного фонду + + + + +
Створення єдиної комп’ютерної мережі +
Забезпечення доступу всіх учасників НВП в приміщенні школи до мережі інтернету +
Поновлення наочності + + + + +

Очікувані результати:

ü відповідність створених умов для навчання і виховання дітей до сучасних санітарно-гігієнічних та технічних вимог;

ü комфортне перебування у школі учасників навчально-виховного процесу;

ü високий імідж школи серед громадськості міста.

Кiлькiсть переглядiв: 2356

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Квітень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930